Dobry początek

• autor: Trener, 2011-02-25 22:31

Dziś na sztucznej murawie w Radomiu rozegralismy pierwszy sparing przed runda wiosenną.

Naszym rywalem była drużyna Radomiaka. Zagraliśmy bardzo dobre zawody, grając agresywnie, dobrze operując piłka i świetnie ustawiając się taktycznie. Mecz został podzielony na 3 tercje. W pierwszych dwóch graliśmy najsilniejszym składem jaki w tym dniu mógł byc. Po tym czasie prowadzilismy 1:0. Bramkę w 50 minucie po świetnym zagraniu Krystka Łotysa do Daniela Piechnika, a następnie bardzo dobrym dośrodkowaniu tego drugiego, zdobył debiutujący w naszym zespole Paweł Zieliński. Oprócz gola mieliśmy jeszcze trzy stuprocentowe sytuacje. Dwa razy w dogodnych sytuacjach do bramki rywali nie trafił Maciek Pasek, a raz pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Dominik Piwowar. Gospodarze odpowiedzieli jedną groźną akcją, którą zażegnał odważnym wyjściem z bramki Patryk Fil.

Trzecia tercja to eksperymentalne ustawienie naszego zespołu. Na boisku pojawili się zawdonicy rezerwowi, a Ci którzy zostali zagrali na nietypowych dla siebie pozycjach. Efektem tego były trzy ... rzuty karne dla Radomiaka. Dwa z nich gospodarze zamienili na bramki i w efekcie końcowym wygrali mecz 2:1.

Trzeba jednak zaznaczyc, że nasz zespół był przez okres gry podstawowego składu lepszą drużyną. My prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sobie dogodne sytuacje. Mecz był na pewno pożytecznym początkiem naszych przygotowań do rundy wiosennej na otwartym terenie .