Aktualności

Wieści z obozu

• autor: Trener, 2010-08-07 18:19

Od poniedziałku przebywamy na obozie przygotowawczym w Kozienicach. W czasie dwóch ostatnich dni najważniejsze wydarzenia to wybory kapitana oraz sparing z Bronią Radom.

W piątkowy wieczór odbyły się wybory kapitana. Po półrocznej przerwie opaskę kapitana odzyskał Szymon Rogala, jego zastępcami są Kuba Adamczyk oraz Mateusz Iwanek. Mamy nadzieję, że Szymon podobnie jak wcześniej będzie dobrze wywiązywał się z obowiązków kapitana.

Kolejne ważne wydarzenie to sobotni  mecz kontrolny z Bronią Radom. Spotkanie rozpoczęliśmy z impetem i w ciągu 10 minut mogliśmy zdobyc co najmniej trzy gole. Lecz na tablicy wyników był ciągle wynik bezbramkowy. Natomiast już pierwszy wypad gospodarzy w nasze pole karne zakończył się ... rzutem karnym. Na nasze szczęście zawodnik z Radomia nie trafił w bramkę. Ten sygnał niestety nie podziałał na nas mobilizująco. I za chwilę gospodarze zdobyli prowadzenie. Nie był to jednak koniec naszej beznadziejnej gry w obronie. Nie minęło 20 minut spotkania, a słabo grająca dziś Broń prowadziła już 2:0. Od tego momentu mecz się wyrównał, ale to my stwarzaliśmy sobie stuprocentowe sytuacje. Niestety były one niewykorzystywane.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmienie. Stwarzaliśmy bardzo łatwo sytuacje bramkowe lecz nie potrafiliśmy pokonac bramkarza Broni. Aż nadeszła 61 min (graliśmy 2x35 min). Wykonywaliśmy wtedy kolejny rzut rożny i tym razem głową bramkę kontaktową zdobył Krystian Łotys. Dwie minuty później było już 2:2. Akcję całego zespołu sfinalizował ładnym uderzeniem Michał Kanadys. Do końca atakowaliśmy bramkę przeciwnika lecz tak jak wcześniej nasze ataki nie przynosiły gola. Można więc powiedziec, że mecz ten zakończył się szczęsliwym dla Broni remisem.

Już jutro zagramy kolejny sparing, tym razem w Pionkach z Prochem.