Logowanie

Aktualności

Jednobramkowa porażka

• autor: Trener, 2016-03-06 20:42

W przedostatnim sparingu w tym okresie przygotowawczym ulegliśmy drużynie seniorów GKS Niemce 2:3.

Nasi dzisiejsi rywale to aktualnie szósta drużyna lubelskiej ligi okręgowej. Jak przystało na tak mocnego rywala to przeciwnicy ruszyli na nas od początku meczu, jednak to my jako pierwsi zdobyliśmy gola. W 7 minucie fatalny błąd popełnił jeden ze stoperów GKSu co skrzętnie wykorzystał Szymon Rogala, który odebrał mu piłkę tuż przed polem karnym i wykorzystał sytuację sam na sam. Niestety nasza radość z prowadzenia trwała zaledwie minutę, bo szybko odpowiedzieli nasi starsi koledzy. Kolejne minuty to co raz większa przewaga przeciwnika. My popełnialiśmy wiele błędów w wyprowadzeniu piłki, na szczęście jednak bardzo dobrze spisywał się w bramce Paweł Wójcik, a dobrze również pomagali mu pozostali defensorzy. Dzisiaj trzeba przyznać, że nasza gra w defensywie wyglądała całkiem dobrze niestety jednak w pierwszych 45 minutach mieliśmy ogromne kłopoty w skonstruowaniem akcji ofensywnej. Przewaga zespołu z Niemiec została udokumentowana w 43 minucie kiedy to jeden z napastników rywali zdecydował się na silne dośrodkowanie, które okazało się "centrostrzałem" i odbijając się od słupka piłka wpadła do naszej bramki.

Do przerwy przegrywaliśmy więc 1:2. Po zmianie stron to nasza gra zaczynała wyglądać co raz lepiej, a od około 55 minuty przejęliśmy zdecydowanie inicjatywę. Jednak mimo kilku sytuacji nie potrafiliśmy skierować piłkę do bramki rywala. Udało się to tylko raz w 62 minucie błąd bramkarza GKSu i dobry pressing Wojtka Podsiadło spowodowały, że piłka trafiła pod nogi Krystiana Bordzoła, który zdobył gola wyrównującego.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tym razem też tak było. W 85 minucie jedna z nielicznych akcji naszych rywali w drugiej połowie dała im zwycięską bramkę.

Mecz, a szczególnie drugą połowę trzeba ocenić w naszym wykonaniu jako dobrą. Ostatni egzamin przed ligą czeka nas za tydzień w meczu wyjazdowym z zespołem seniorów Zawiszy Garbów.