Weryfikacja wyniku

• autor: Trener, 2015-05-19 22:34

Tak jak się spodziewaliśmy dzisiaj Wydział Gier LZPN zweryfikował nasz niedzielny mecz jako walkower na naszą korzyść.

Decyzja WG LZPN nie mogła być inna, gdyż w drużynie Hetmana w niedzielę ostatnie 10 minut zagrał Bartosz Skiba. Zawodnik ten dzień wcześniej wystąpił w meczu seniorów w wymiarze czasu 75 minut. Regulamin rozgrywek wyraźnie mówi, że zawodnik może wystąpić w dwóch meczach swojego klubu w czasie nie przekraczającym 90 minut o ile w pierwszym meczu nie zagra więcej niż połowę meczu. Ponieważ Bartosz Skiba wystąpił w sobotę 75 minut kolejny mecz mógł rozegrać po 48 godzinach.

Można powiedzieć, że zdobyliśmy punkty niezasłużenie i pewnie patrząc na nasze poczynania w niedzielny poranek trudno oprzeć się takiemu wrażeniu. Jednak przepisy są równe dla każdego i błąd działaczy Hetmana daje nam cenne 3 punkty. Trzeba też przypomnieć, że w tym sezonie już kilka razy musieliśmy "zdjąć" w przerwie zawodników, którzy dzień później grali w seniorach (czasami zaliczając kilkuminutowe epizody). Być może gdyby nie ten przepis to niektórzy zagraliby u nas dłużej i punktów mielibyśmy więcej na naszym koncie.

Po przyznaniu nam przy "zielonym stoliku" punktów mamy już tylko 3 punkty straty do dziewiątego w tabeli Hetmana. Musimy jednak ciężko pracować, aby takie mecze jak w niedzielę już nam się nie przytrafiały. Przecież co tydzień rywale nie będą popełniać takich prostych błędów, jak ten kolegów z Zamościa.