Runda zakończona

• autor: Trener, 2014-11-05 09:22

30 października odbył się ostatni mecz tej jesieni w I lidze juniorów

Po wstępnej weryfikacji LZPN mamy na czele zdecydowanie dwie drużyny. Avia Świdnik straciła tylko 2 punkty remisując z Tomasovią (1:1), natomiast tuż za ich plecami jest TOP 54 Biała Podl., który to przegrał tylko z Avią (0:2). Tak więc te dwie drużyny wysunęły się zdecydowanie na prowadzenie w tabeli. Trzeci Górnik ma szansę włączyć się do tej rywalizacji jednak ma na ten moment stratę 6 punktów do TOPu. Kolejne zespoły już raczej nie będą liczyć się w walce o mistrzostwo. Czwarte miejsce w tabeli mają Orlęta Radzyń Podl., które zaliczyły bardzo słaby początek rozgrywek, ale później rozpędziły się i wylądowały na wysokim 4 miejscu. Tomasovia, Widok i Orleta Łuków to kolejne ekipy które nie powinny się martwić o utrzymanie, a równocześnie będzie im bardzo trudno dogonić czołówkę.

Od miejsca ósmego zaczynają się zespoły, które są teoretycznie zagrożone spadkiem. Teoretycznie ponieważ po wycofaniu się dwóch drużyn przed sezonem najprawdopodobniej nikt nie spadnie, a teoretycznie zagrożone jest tylko miejsce ostatnie. Zdecydowanie najlepiej z tych zespołów oraz najwięcej punktów ma Chełminaka. Drużyna z Chełma gra jednak w kratkę i z tego powodu zamiast znaleźć się w środku tabeli będzie musiała na wiosnę powalczyć jeszcze o kilka punktów. Dużą niespodzianką jest miejsce Hetmana Zamość. Drużyna, która w tej rundzie miała ogromne kłopoty kadrowe uzbierała aż 10 punktów. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że 3 z nich otrzymała walkowerem za mecz z Orlętami Łuków (na boisku było 9:1 dla Orląt, grał nieuprawniony zawodnik). Ostatnie trzy zespoły są bardzo wyrównane. Olimpia Miączyn, nasza drużyna oraz zamykająca stawkę Łada Biłgoraj to bardzo ambitne zespoły jednak w walce z potentatami nie mające szans. Natomiast w meczach między sobą każdy z każdy może wygrać o czym można się przekonać patrząc na różnice w tabeli.

O naszej ekipie wkrótce napiszemy oddzielne podsumowanie. Jak widać na wiosnę czeka kibiców ciekawa walka zarówno o mistrzostwo jak i o uniknięcie ostatniego miejsca w tabeli.