Ostatnie podsumowanie

• autor: Trener, 2014-06-26 13:24

Podsumowaliśmy już całą ligę, nasze występy więc pozostało nam podsumować statystyki naszej drużyny.

Jak już pisaliśmy do zajęcia drugiego miejsca i awansu potrzebowaliśmy 64 punktów. Na ten dorobek złożyło się 21 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki. W tabeli po stronie zdobytych goli widnieje liczba 97 jednak dwa mecze wygraliśmy walkowerem więc faktycznie strzeliliśmy 91 bramek. Jest to jednak i tak nasz najlepszy wynik w historii. Jeśli chodzi o defensywę to znów zagraliśmy na wysokim poziomie. Straciliśmy tylko 24 bramki co daje nam drugą obronę w lidze. W meczach u siebie zajęliśmy drugie miejsce zdobywając 31 punktów, co nie jest złym wynikiem patrząc na naszą sytuacje po początkowych meczach sezonu. W tabeli wyjazdów również znaleźliśmy się na drugiej lokacie z dorobkiem 34 punktów. Jest tabela w której byliśmy najlepsi. To tabela rundy wiosennej. Zdobyliśmy 33 punkty co daje nam miano "Rycerzy Wiosny".

Teraz trochę statystyk indywidualnych. Najwięcej minut na boisku przebywał Paweł Zieliński 1920 minut na 1920 możliwych! Tak więc jest to jedyny zawodnik, który nawet na minutę nie opuścił boiska. Tuż za nim Paweł Pęksa 1831 minut i Wojtek Podsiadło 1615 minut. Z pewnością te minuty pozwoliły Wojtkowi zdobyć miano najlepszego strzelca drużyny. Jednak 17 bramek jakie zdobył Wojtek jest dużym sukcesem. Drugi w tabeli strzelców znalazł się Paweł Pęksa 13 goli, a na trzecim miejscu z 12 trafieniami Adrian Pikul i Dawid Zawiślak. Najwięcej asyst przy bramkach miał Dawid Zawiślak 10, natomiast po 9 asyst zaliczyli nasi środkowi pomocnicy Szymon Rogala i Paweł Pęksa. Podsumowując w punktacji kanadyjskiej najlepiej wypadł Wojtek Podsiadło (17 goli i 7 asyst) 24 pkt, który wyprzedził Dawida Zawiślaka (12+10) 22 pkt oraz Pawła Pęksę (13+9) 22 pkt.

Mieliśmy też w drużynie "brutali", choć ten sezon nie był taki zły pod tym względem. Obyło się bez czerwonej kartki, natomiast trzech graczy musiało zaliczyć pauzę za 4 żółte kartki, są nimi: Piotrek Lewin, Szymon Rogala i Hubert Ligęcki.

Najważniejsza statystyka czyli końcowa tabela jest dla nas szczęśliwa. Zajmując drugie miejsce zapewniliśmy sobie awans. W tym sezonie zagrało w naszych szeregach 31 zawodników. Wszyscy mogą sobie zapisać awans w swoim życiorysie i wszystkim gratulujemy i dziękujemy. Każda minuta na boisku była warta vice mistrzostwa.

Do zobaczenia na jesieni już w barwach MKS Lewart Lubartów.