Statystyczne podsumowanie rozgrywek

• autor: Trener, 2014-06-19 20:58

W minioną niedzielę odbył się ostatni mecz sezonu.

Nadchodzi więc czas na podsumowania. My postanowiliśmy rozpocząć od podsumowania całych rozgrywek. Najważniejsza jest oczywiście tabela końcowa. Tutaj mistrzem została Wisła II Puławy, a na podium znalazły się drużyny, które zapewniły sobie prawo awansu do I ligi. Tuż za plecami Wisły z tym samym dorobkiem punktów znalazł się nasz zespół, natomiast na najniższym stopniu podium zakończył rozgrywki OSiR Biłgoraj (6 punktów za dwoma najlepszymi drużynami). Na ostatnim miejscu sklasyfikowano Motor II Lublin, który wycofał się w trakcie sezonu. 13 miejsce zajęła Chełmianka (9 punktów), a trzecie od końca Skorpion Zamość (13 pkt).

Jeśli popatrzymy na tabelę wyłączenie rundy wiosennej to tutaj najlepiej zaprezentował się nasz zespół (33 pkt), na drugim miejscu Wisła II Puławy (31 pkt), a na trzecim miejscu Jedynka Krasnystaw (30 pkt). Przypomnijmy, że na jesieni najlepsi byli zawodnicy Czarnych Dęblin (33 pkt), druga była Wisła (również 33 pkt), a na trzecim miejscu MOSiR Lewart (31 pkt). Patrząc na tabelę meczów na swoim obiekcie najlepszy był OSiR Biłgoraj (nie przegrał meczu przed własną publicznością - 33 pkt), drugie miejsce MOSiR Lewart (31 pkt), a trzecie Jedynka (31 pkt). W meczach wyjazdowych natomiast palma pierwszeństwa przypada mistrzowi Wiśle (34 pkt), drugie miejsce dla nas (33 pkt), a trzecia lokata to Czarni Dęblin (26 pkt).

Zweryfikowano 182 mecze (piszemy zweryfikowano bo wliczono tu walkowery). Padło 844 bramki (trochę mniej faktycznie bo tu też nie odejmujemy walkowerów), daje to średnią 4,63 na mecz. Gospodarze odnotowali 95 wygranych, padło 24 remisy, a 63 razy z 3 punktów cieszyli się goście.

Najwięcej bramek zdobyli zawodnicy Wisły 112, natomiast najwięcej stracili Chełmianka i Skorpion po 118. Najwięcej wygranych odniosły dwa najlepsze zespoły (Wisła i Lewart) po 21, po 7 remisów zanotowały drużyny Hetmana Żółkiewka oraz Ruchu Izbica, a najwięcej porażek zapisano Motorowi (23).

Szkoda, że w trakcie sezonu wycofała się drużyna Motoru II Lublin, ale również przykre jest że kilka spotkań nie odbyło się z powodu nie przybycia gości. Być może niektóre drużyny znalazły się tutaj przypadkowo ale takie działania powodują, że ekipy które chcą grać i doskonalić swoje umiejętności muszą pauzować w danej kolejce. Być może wyższe kary finansowe lub inne powinien zastosować LZPN, tak aby każdy kto zgłosił zespół do rozgrywek zachowywał się bardziej odpowiedzialnie.

My żegnamy się z kategorią juniora młodszego, mamy nadzieję że nasi młodsi koledzy skorzystają z szansy gry w I lidze i powalczą o jak najwyższe lokaty. Wkrótce kolejne podsumowanie, w którym bardziej skoncentrujemy się na naszej drużynie.

P. S. Przypominam, że w piątek (20 czerwca) ostatni "trening" w tym sezonie. Tym razem trening teoretyczny polegający na obserwacji meczu Mistrzostw Świata Włochy - Kostaryka. Widzimy się o 17:30 w pizzerii "Włoska Robota" :) (trener stawia pizze :D)