Aktualności

Mistrzostwo wymknęło nam się z rąk?

• autor: Trener, 2014-06-12 21:45

Do zapewnienia sobie pierwszego miejsca potrzebowaliśmy remisu w Krasnymstawie.

Niestety nie udało nam się to zrobić. Po świetnym widowisku ulegliśmy Jedynce 0:1. Do przerwy bezsprzecznie byliśmy lepsi. Jednak nie przełożyło się to na wynik, mimo super gry nie mogliśmy znaleźć drogi do bramki rywali. Natomiast gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę. W 38 minucie po stracie piłki w środku boiska, szybki kontratak i niestety bramka dla Jedynki. Trzeba przyznać, że nasi przeciwnicy rozegrali tą kontrę w sposób perfekcyjny.

Po zmianie stron mecz się zdecydowanie wyrównał. Być może byliśmy dłużej przy piłce ale to gospodarze stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, a w najlepszych raz uratował nas słupek, a za drugim razem fenomenalna obrona Mateusza Iwanka. Do końca meczu mimo naszej heroicznej walki o remis nie udało się zdobyć gola.

Ta porażka oznacza, że w przypadku wygranej Wisły w Rejowcu to zespół z Puław będzie się cieszył z mistrzostwa (zadecydują bezpośrednie mecze: 2:1 dla Wisły). My oczywiście po cichu liczymy na sensacje, ale patrząc na postawę w rundzie wiosennej Sparty oraz to że Wisła może przyjechać najsilniejszym składem (pierwszy zespół zakończył rozgrywki) szanse na stratę punktów przez Wisłę są minimalne.

Poczekajmy do soboty, ale jeśli nawet zajmiemy drugie miejsce to należą nam się duże brawa za ten sezon. Podsumowanie sezonu wkrótce na naszej stronie.