Aktualności

14. kolejka - podsumowanie

• autor: Trener, 2014-03-31 21:04

W miniony weekend rozegrano pierwszą wiosenną serię spotkań.

W tej rundzie w każdy poniedziałek (lub czwartek jeśli kolejka jest w środę) będziemy starali się podsumować minioną kolejkę. W tym artykule nie będziemy skupiać się na naszych meczach, a na spotkaniach pozostałych drużyn. Z oczywistych względów nie mamy możliwości zobaczenia wszystkich spotkań i dlatego czasami mogą to być suche fakty. Chcemy również zaznaczyć, że wszystkie drużyny szanujemy i jeśli z jakiś przyczyn napiszemy coś co mija się z prawdą lub nasi Czytelnicy chcieliby coś dodać to prosimy o szybka reakcję poprzez komentarz lub przesłanie do nas wiadomości. A więc przechodzimy do podsumowania 14 serii spotkań.

Na czoło wydarzeń nie wysuwa się mecz uznany za nas za Hit Kolejki jakim było pewne zwycięstwo Wisły II Puławy z Ruchem Izbica 5:0. Największym wydarzeniem była niewątpliwe porażka lidera, dotychczas niepokonanej drużyny Czarnych Dęblin. Zespól z Dęblina uległ w Żółkiewce Hetmanowi aż 0:3. Do przerwy był bezbramkowy remis, a optyczną przewagę mieli goście. Jednak po zmianie stron Hetman wypunktował Czarnych i po golach Przemysława Banaszaka, Patryka Chojdy oraz Łukasza Różyło zdobył pewnie 3 punkty.

Czwarty w tabeli OSiR Biłgoraj podejmował na swoim boisku Gryf Gmina Zamość. Już w 10 minucie po strzale Blicharza gospodarze objęli prowadzenie. Jednak w kolejnych minutach ambitnie grający goście nie ustępowali faworytom. Zawodnikom Gryfu sił starczyło do 52 minuty kiedy to padała druga bramka, a jej autorem był ponownie Blicharz. Cztery minuty później Omiotek podwyższył na 3:0 i emocje się skończyły. W 71 minucie Konopka ustalił wynik spotkania na 4:0.

W sobotę do Lublina z nadzieją na rozegranie meczu przyjechali zawodnicy Jedynki Krasnystaw. Niestety nie dane im było tego dnia zagrać. Drużyna Motoru II Lublin nie zebrała składu. Jest to przykre, że tak zasłużony klub, który kiedyś słyną z szkolenia młodzieży nie jest w stanie zebrać 11 ludzi do gry. W tej sytuacji zapewne zostanie przyznany walkower dla Jedynki.

W ostatnim meczu sobotnim spotkały się drużyny, które do tej pory nie odniosły zwycięstwa. W spotkaniu przedostatniego Skorpiona Zamość z ostatnią Chełmianka lepsi okazali się gracze z Zamościa wygrywając 3:2. Natomiast w niedzielę do Zamościa zawitał nasz najbliższy rywal Sparta Rejowiec Fabryczny. Podopieczni Jarosława Ziarkowskiego pokonali Gaudium 2:0.

W wyniku tych rozstrzygnięć na czoło tabeli wysunęła się Wisłą II Puławy, a 2 punkty za Wisła znalazł się nasz zespół. Dotychczasowy Lider Czarni Dęblin spadli na 3 lokatę. A już w najbliższy weekend kolejna seria spotkań, a w niej dwa ciekawe spotkania. W Dęblinie Czarni zagrają z Wisłą, a w Rejowcu Sparta podejmuje naszą drużynę.