Czwarte miejsce w turnieju

• autor: Trener, 2013-12-14 18:19

Dziś w turnieju rozgrywanym na hali Gimnazjum w Żdanowie (koło Zamościa) zajęliśmy czwarte miejsce.

W turnieju udział wzięło 9 ekip, w tym 3 drużyny gospodarzy dwie nasze oraz dwa zespoły Gaudium (jeden w zastępstwie za Jedynkę Krasnystaw, która nie dojechała na turniej). My byliśmy podzieleni na niebieskich (MOSiR Lewart II) oraz żółtych (MOSiR Lewart I). Pierwsza faza turnieju była rozgrywana w 3 grupach trzy-zespołowych. Drużyna niebieskich grała w grupie A wraz z Gaudium I Zamość oraz Gryf I Gmina Zamość. W pierwszym meczu przeciwko Gaudium zagraliśmy słabo i przegraliśmy 0:2, drugi mecz już na wysokim poziomie i pewne zwycięstwo nad Gryfem 3:1(bramki: Adrian Pikul dwie oraz Paweł Zieliński). Niestety porażka w pierwszym meczu spowodowała, że pozostała nam walka o miejsce czwarte. W grupie o miejsce 4-6 drużyna niebieskich pokonała Gryf II 4:0 po golach Szymona Rogali, Adriana Pikula dwa oraz Wojtka Podsiadło.

Zespół żółtych rozpoczął zmagania od wygranej z Ruchem Izbica 1:0 po trafieniu Pawła Czuchryty, następnie ulegliśmy trzeciej drużynie Gryfu 1:3 (gol Roberta Mitury). A w grupie 4-6 zagraliśmy z Gryfem II. Po pierwszych 8 minutach przegrywaliśmy 3:0, jednak w tym momencie sygnał do ataku dał Robert Mitura który co prawda trafił w spojenie, ale zaraz po tym wydarzeniu zaczęliśmy strzelać bramki. W sumie wygraliśmy 4:3, a łupem podzielili się: Paweł Lipiec, Wojtek Majewski oraz Michał Domański (dwie). W wyniku tych zmagań pozostał nam mecz o czwarte miejsce w turnieju, w którym graliśmy między sobą. Wynik jest jednak w tym spotkaniu nieistotny bo obie drużyny były podzielone na dwa tylko dla potrzeb turnieju, dlatego też nie będziemy podawać wyniku tego meczu, gdyż uznajemy że jako całość zajęliśmy czwarte miejsce.

Na zakończenie organizatorzy wyróżnili najlepszych graczy. Wśród nich znalazł się Adrian Pikul, który zdobył koronę króla strzelców. Był to nasz jedyny turniej halowy w którym wystąpiliśmy tej zimy. Teraz przerwa świąteczna, a w styczniu rozpoczynamy przygotowania do nowej rundy.

P. S. W wyniku kontuzji Mateusza Iwanka w obu drużynach jako bramkarz zagrał Dawid Zawiślak