Statystyczne podsumowanie sezonu

• autor: Trener, 2013-07-02 23:25

Trudny sezon za nami. Kilka dni temu podsumowaliśmy ten czas z punktu widzenia sportu teraz spróbujmy ten sport przełożyć na liczby.

Liczby są bezlitosne i mimo niezłej postawy na boisku w tabeli zajęliśmy ostatnie miejsce co oczywiście oznacza, że 12 punktów jest najmniejszą liczbą spośród wyników wszystkich zespołów I ligi. Na ten dorobek złożyło się 3 zwycięstwa (wszystkie bez starty gola!), 3 remisy i aż 18 porażek. Zdobyliśmy zaledwie 19 goli, a straciliśmy aż 76. Te wyniki niestety są najsłabszymi w całej stawce.

Przejdźmy teraz do statystyk indywidualnych. W sezonie 2012/2013 rozegraliśmy 24 spotkania, we wszystkich wystąpił jedynie Mateusz Iwanek, a tuż za jego plecami znalazł się Piotrek Lewin z dorobkiem 23 meczów (1 mecz pauza za żółte kartki). W związku z tymi danymi oczywistą rzeczą jest, że Mateusz przebywał największą liczbę minut na boisku (1916), natomiast Piotrek miał tych minut 1823. Ta dwójka zdecydowanie wyprzedza pozostałych. Na trzecim miejscu znalazł się Maciek Białek (1608), a kolejny gracz to Adrian Pikul (1602 minuty). Jeśli chodzi o średnią minut na mecz to mamy 4 graczy, którzy osiągnęli 80 minut na 80 możliwych. Są to: Mateusz Iwanek, Piotrek Lewin, Paweł Pęksa oraz Michał Łaciński (ten ostatni zagrał 1 mecz w pełnym wymiarze czasu).

Nie strzelaliśmy za dużo bramek tak więc najlepsi strzelcy drużyny zdobyli zaledwie po 4 gole. Tymi najlepszymi są Wojtek Podsiadło oraz Dominik Piwowar. Pozostali strzelcy naszej drużyny to: Daniel Piechnik, Adrian Pikul i Sebastian Malesa (po 2 bramki) oraz Maciek Białek, Michał Domański, Paweł Czuchryta, Karol Skrzypiec i Dominik Kula (po 1 bramce). Przy bramkach najczęściej asystowali Paweł Czuchryta oraz Adrian Pikul (po 3 asysty). Mieliśmy też "brutali" na boisku. Jedyną czerwoną kartkę (nie będącą następstwem 2 żółtych kartek) zobaczył Rogala Szymon, również Szymon oraz Adrian Pikul i Piotrek Lewin obejrzeli po 6 żółtych kartek.

Ważną rzeczą jest również frekwencja na treningach. Aż 3 zawodników w tym półroczu mieli 100 % frekwencję, a są nimi Piotrek Lewin, Paweł Zieliński oraz Adrian Pikul. Wszyscy otrzymają nagrody za swoją postawę.

Na zakończenie rozstrzygnięcie typera. Najlepszym okazał się użytkownik "Herbaciany", a jest nim .... Piotrek Lewin. Tak więc gratulując Leniowi dobrego typowania życzymy wszystkim powodzenia już w rundzie jesiennej.