Długo oczekiwany początek

• autor: Trener, 2013-04-10 23:22

Tegoroczna zima sparaliżowała rozgrywki w naszym kraju. W sumie poza Ekstraklasą na wszystkich szczeblach została opóźniona inauguracja rozgrywek.

My rozpoczniemy swoją rundę wiosenną meczem wyjazdowym z Wisłą Puławy. W terminarzu jest to kolejka numer 16, ale praktycznie jest to nasz 14 mecz w sezonie. Patrząc w tabelę między nami, a Wisłą jest przepaść. Organizacyjnie Wiślacy z pewnością również nasz przewyższają. W Puławach mają do dyspozycji sztuczne boisko więc z pewnością mogli lepiej przygotować się do sezonu. My jak wiadomo nie mieliśmy praktycznie żadnego treningu taktycznego, a tylko raz udało nam się doskonalić umiejętności strzeleckie.

Ale nie będziemy rozpaczać nad tym. Po rundzie jesiennej nasza sytuacja jest bardzo trudna. Do bezpiecznego ósmego miejsca mamy aż 11 punktów straty, jednak tak naprawdę nie wiadomo ile drużyn spadnie po sezonie 2012/2013 więc każdy awans nawet o jedno miejsce jest na wagę złota.

Na jesieni borykaliśmy się z różnymi kłopotami, ale głównym była młoda kadra. Mieliśmy tylko początkowo 4 a później 3 ludzi z rocznika 1996. Po przerwie zimowej ten stan uległ zmianie. Aktualnie liczba zawodników z rocznika 1996 to .... zero. Jednak nasza drużyna potrafiła nie raz sprawić niespodziankę i w każdym meczu będziemy walczyć o jak najlepszy wynik. Podobnie będzie w sobotę w Puławach. W przypadku zdobycia przez nas choćby punktu będzie to wielka niespodzianka. Ale piłka jest takim pięknym sportem właśnie z powodu tych niespodzianek.

Czesław Michniewicz, aktualnie szkoleniowiec Podbeskidzia Bielsko Biała powiedział: "Prawdziwą porażką nie jest przegrać, ale nie podjąć walki w ogóle". W Bielsku już się o tym przekonują, my też z pewnością zapamiętamy słowa trenera Michniewicza i podejmiemy walkę na boisku w Puławach.

Początek meczu w sobotę o godzinie 13:00 na boisku z sztuczna nawierzchnią w Puławach (KEN). Zbiórka w sobotę o godzinie 11:00, parking Tesco.

Zapraszamy do zabawy

Wraz z rozpoczęciem rozgrywek zapraszamy do zabawy w najpeszego typera. Aby wziąć udział w zabawie należy zalogować się na naszej stronie, a następnie w okienku typera kliknąć "Twoje typy". Tam wyświetli nam się terminarz rozgrywek ale z możliwością typowania kolejnych meczów. Odszukujemy aktualną kolejkę i typujemy. Za prawidłowo wytypowany dokładny wynik przyznawane jest 3 punkty, natomiast za dobry typ wygranej drużyny uzyskujemy 1 punkt. Na koniec sezonu dla najlepszych przewidziane drobne upominki. Serdecznie zapraszamy do wspólne zabawy.