Podsumowanie rundy

• autor: Trener, 2012-11-20 22:45

Za nami kolejny odcinek naszej przygody z piłką, tym razem rozegraliśmy 13 spotkań w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych.

Od 1 sierpnia 2012 grupy młodzieżowe MKS Lewart zostały przejęte przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie i było to pierwsze wydarzenie w naszej historii jesiennej 2012. Dla nas w praktyce niewiele się zmieniło, choć powoli widać, że MOSiR rozwija się a my razem z nim. Tutaj jednak nie będziemy opisywać struktur organizacyjnych. Skupmy się nad tym co przeżyliśmy w ostatnim czasie.

Rozpoczęliśmy tradycyjnie od obozu przygotowawczego, który odbył się w dalekim Olecku. Przez 10 dni przygotowywaliśmy się do sezonu. Podczas zgrupowania rozegraliśmy kilka sparingów i mimo braku zwycięstw naprawdę prezentowaliśmy się dobrze. Gdy wracaliśmy z malowniczych Mazur wydawało się, że nie będzie tragedii, niestety rzeczywistość okazała się inna.

Pierwszy mecz mieliśmy rozgrywać na własnym stadionie przeciwko GKS Bogdanka, jednak z powodu remontu płyty boiska spotkanie to odbyło się dwa tygodnie później. Tak więc inauguracja rozgrywek zastała nas na bardzo trudnym terenie w Zamościu. Hetman był jednym z faworytów jesiennych rozgrywek i pokazał nam swoją wyższość. Przegraliśmy 0:6, po trzeba przyznać meczu w którym popełnialiśmy szkolne błędy. Wydawało się jednak, że zapłaciliśmy frycowe i dalej będzie lepiej. A dalej czekała nas Wisła Puławy. Był to nasz pierwszy występ w Lubartowie, w którym również okazaliśmy się słabsi. Do przerwy graliśmy sparaliżowani i wiślacy zdobyli w tym okresie cztery gole. Po zmianie stron więcej luzu w grze obu zespołów i jedyna bramka jaka padła w tym okresie była naszym dziełem a konkretnie zdobył ją Dominik Kula. Po tym spotkaniu przyszedł czas na odrobienie zaległości i potyczka z zespołem z Łęcznej. Po słabym meczu w którym dominowała głownie walka odnieśliśmy bardzo cenne i jak się później okazało jedyne zwycięstwo. Po golach Sebastiana Malesy i Karola Skrzypca wygraliśmy 2:0. Po tym spotkaniu graliśmy z kolejnym faworytem. Tym razem był nim Motor Lublin. I tutaj do przerwy mimo wyniku 0:2 graliśmy dobrze, druga połowa jednak była koncertowa w wykonaniu podopiecznych Romana Garwoły i wynik końcowy to 0:9.

Po meczu z Motorem wydawało się że nadejdą lepsze czasy, niestety było inaczej. Najpierw wyjechaliśmy do Chełma. Grając w osłabionym składzie ulegliśmy Niedźwiadkowi 0:2. Na domiar złego kolejny mecz to kolejny słaby występ przeciwko Avii Świdnik i mimo słabej gry obu drużyn goście wyjechali z 3 punktami po zwycięstwie 1:0. 29 września wyjechaliśmy do zaprzyjaźnionego klubu BKS Lublin. Z tym rywalem zawsze grało nam się dobrze i tym razem zagraliśmy dobry mecz. Cóż z tego skoro gospodarze byli o wiele lepsi i pokonali nas 4:1. Bramkę dla Lewartu zdobył Maciek Białek. W co raz gorszych nastrojach wyszliśmy na mecz z TOP 54 Biała Podlaską. Już na początku meczu zawodnicy TOPu objęli prowadzanie. Co prawda nasza gra była pozytywna i przez dalszą część graliśmy przywozicie, ale to kiedy goście w doliczonym czasie zdobyli drugiego gola i wygrali 2:0. Końcówka tego meczu oprócz starty drugiego gola przyniosła nam również kolejny kłopot jakim była czerwona kartka Szymona Rogali po nieodpowiedzialnym zachowaniu tego młodego gracza.

Było więc co raz gorzej, a na dodatek czekał nas daleki wyjazd do Hrubieszowa. Wydawało się, że zespół Unii jest w naszym zasięgu i być może tak by było gdyby nie ogromne błędy jakie popełniliśmy w pierwszej fazie meczu. Gospodarze zdobyli z niczego trzy gole i kontrolowali grę. W efekcie Unia rozgromiła nas 6:0. Dziesiąta kolejka spotkań to mecz bez historii z Orlętami Radzyń. W tym spotkaniu próbowaliśmy nawiązać walkę jednak widać było, że zespół jest rozbity i nic nie wychodzi nam na boisku. Ulegliśmy 0:3. Pod koniec października atak zimy spowodował odwołanie naszego meczu z Widokiem, więc po dwóch tygodniach przystąpiliśmy do rywalizacji z Tomasovią. I tu wydarzyło w końcu coś pozytywnego. Zaczęło nam sprzyjać szczęście i zaczęły wychodzić nam założone cele. Mimo, że nie wygraliśmy tej rywalizacji to jednak remis 1:1 można w tych okolicznościach przyjąć jako sukces. Piękną bramkę zdobył głową Wojtek Podsiadło. Po kilku dniach musieliśmy zagrać z Widokiem Lublin. Mecz rozpoczęliśmy bardzo obiecująco, jednak znów nasza głupota spowodowała, że sprawiliśmy sami sobie problem. W 17 minucie Szymon Rogala ukarany został drugą zółtą kartką i po raz kolejny nie mógł dograć meczu do końca. Ta kartka jednak podziałała na nas pozytywnie i do 60 minuty bardzo umiejętnie się broniliśmy wyprowadzając groźne kontry. Szkoda, że żadna nie zakończyła się sukcesem, gdyż gospodarze właśnie po godzinie gry otworzyli wynik spotkania i w efekcie wygrali 3:0. Przyszło nam więc zagrać ostatni mecz jesieni z sąsiadem w ligowej tabeli Huraganem Międzyrzec Podlaski. Na gorącym terenie w niemiłych okolicznościach padł remis 1:1. Na prowadzenie wyszliśmy już w 3 minucie po golu Michała Domańskiego, a rywale wyrównali w 77 minucie.  Niestety w tym meczu znów strata punktów była na własne życzenie gdyż w 74 minucie karygodne zachowanie Daniela Piechnika skończyło się jego drugą żółtą kartką i opuszczeniem placu gry.

W ten sposób po 13 kolejkach znaleźliśmy się na ostatnim miejscu i mimo przebłysków w grze należy tą rundę ocenić jako słabą. Przyczyn jest wiele i w okresie zimowym musimy nad kilkoma z nich popracować. Ale najważniejsze, że pokazujemy charakter i dalej walczymy, najsłabsze ogniwa odpadły z różnych przyczyn wcześniej i wszyscy którzy zostali podejmują walkę o utrzymanie. Miejmy nadzieję, że w styczniu do przygotowań przystąpimy w pełnym zestawieniu zawodników.

Wkrótce podsumujemy naszą grę w liczbach.