Logowanie

Aktualności

Jedziemy na Finały Krajowe!!!

• autor: Trener, 2012-06-21 15:30

Dziś w Adamowie odbyły się Finały Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju "Piłkarska Kadra Czeka".

Zajęliśmy w nich 1 miejsce :D

Na boisku w Adamowie spotkały się dziś trzy najlepsze ekipy naszego województwa występujące w turnieju. Zagrano systemem "każdy z każdym", a czas gry to 2 razy 20 minut. Jako pierwsi na boisku pojawili się nasi rywale. W meczu miedzy Sokołem Adamów, a Gimnazjum z Lubyczy Królewskiej padł remis 1:1.

Drugie spotkanie turnieju to nasza wysoka wygrana z Sokołem 4:0. Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i mimo niezbyt szybkiego tempa meczu zdobylismy aż cztery bramki. Najpierw w 3 minucie sytuację sam na sam po podaniu Michała Kowalczyka wykorzystał Michał Domański. W 10 minucie było już 2:0. Ponownie Michał Domański umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Tym razem wywalczył ją samodzielnie odbierając jednemu z obrońców. Do przerwy było 3:0, gdyż w 20 minucie bramkę do szatni zdobył Michał Kowalczyk. Po zmianie stron graliśmy bardzo powoli tak aby zachować jak najwięcej sił na drugie spotkanie. Jednak nawet taka gra przyniosła nam gola. W 37 minucie w polu karnym faulowany był Dominik Piwowar, a karnego zamienił na gola Paweł Pęksa.

W mecz z Lubyczą Królewską wystarczył nam remis, ale chcieliśmy to spotkanie rozstrzygnąć na swoja korzyść. Przez cały mecz mieliśmy przewagę, a zawodnicy z Lubyczy kilka razy groźnie strzelali po kontrach. Na nasze szczęście nie wykorzystali swoich nielicznych akcji. My również w tym spotkaniu nie zdobyliśmy gola, a najlepszą okazję miał Paweł Pęksa w 17 minucie. Wtedy to podszedł po raz drugi do piłki ustawionej na 11 metrze. Tym razem faulowany był Michał Kowalczyk. Niestety niezawodny do tego momentu Paweł uderzył lekko i sygnalizowanie więc bramkarz spokojnie mógł obronić ten strzał. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który oznaczał wygraną w całym turnieju naszej ekipy!!!

Teraz czeka nasz ostatni trening (wtorek, godz. 17:00) oraz krótsza przerwa wakacyjna, gdyż już 20 lipca wyjedziemy do Słubic (woj. lubuskie) aby zagrać w finale krajowym! Tak więc ten udany sezon zakończyliśmy bardzo efektownym sukcesem :)