Logowanie

Aktualności

Emocje na własne życzenie

• autor: Trener, 2012-06-11 12:19

Po dramatycznym i emocjonującym meczu pokonaliśmy w rzutach karnych zespół Amator Rososz-Leopoldów i uzyskaliśmy awans do finału wojewódzkiego Piłkarskiej Kadry Czeka 2012.

Przez całe spotkanie prowadziliśmy grę, utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sobie sytuacje. Goście jednak świetnie grali z kontry co dało nam wielkie emocje i wynik 3:3. Już w 8 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Michał Kowalczyk, który wykorzystał dobre zagranie Dominika Piwowara. Goście potrafili jednak odpowiedzieć. Po serii naszych błędów sytuacje sam na sam wykorzystał jeden z graczy Leopoldowa.

Po przerwie w dalszym ciągu to my atakowaliśmy. W 45 minucie po raz drugi do bramki rywali trafił Pacyfik. Tym razem wykorzystał świetne zagranie z głębi pola Maćka Białka. Niestety dziś nasza obrona nie spisywała się najlepiej i goście zdobyli dwie kolejne bramki po szybkich kontratakach. My jednak graliśmy do końca. Wiele ożywienia wniósł na lewej pomocy Mariusz Wójcik, który w ciągu kilku minut trzykrotnie groźnie strzelał na bramkę rywali. Jednak piłka nie chciała trafić do siatki. Na osiem minut przed końcem wyrównaliśmy. Po zagraniu Wojtka Podsiadło w polu karnym świetnie znalazł się Paweł Pęksa i doprowadził do wyniku 3:3.

O awansie decydowały więc rzuty karne. Najpierw do piłki podeszli goście jednak ich strzał wybronił Mateusz Iwanek. Z naszej strony na 1:0 bramkę zdobył niezawodny w tym elemencie gry Paweł Pęksa. Drugą serię znów zaczął fenomenalnie Mateusz, który po raz drugi wybronił strzał rywala. Niestety w tej serii Wojtek Podsiadło również nie zdołał pokonać bramkarza gości. W trzeciej serii obaj zawodnicy nie potrafili strzelić celnie z 11 metrów. Najpierw Mateuszowi z pomocą przyszedł słupek, a następnie słabo uderzył Kuba Adamczyk. Czwarta seria była decydująca. Po raz trzeci obronną ręka wyszedł z pojedynku nasz bramkarz, natomiast bramkę zdobył Maciek Białek.

Finał wojewódzki turnieju odbędzie się 21 czerwca na boisku w Adamowie.