Ciekawe widowisko

• autor: Trener, 2012-02-28 23:42

We wtorkowe popołudnie na sztucznym boisku w Łęcznej rozegraliśmy mecz kontrolny z tamtejszym GKS Bogdanka.

Mecz był ciekawym spektaklem. Od pierwszej do ostatniej minuty oba zespoły chciały wygrać, w ostateczności wynik brzmiał 3:2 dla nas.

Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze i osiągnęliśmy wyraźną przewagę. Nasze ataki były groźne, a dwa z nich zakończyły się sukcesem. W jednej sytuacji świetnie zachował się nowy nabytek naszej drużyny Michał Domański, który powalczył o piłkę do końca i w efekcie zdobył gola, natomiast przy drugiej bramce świetną robotę wykonał Daniel Piechnik, który zbiegł z piłka do środka następnie podał ją do Dominika Piwowara, który dograł futbolówkę w pole karne. Tam znalazł się Michał Domański, który wykorzystał to zgranie bezbłędnie. Należy również dodać, że w tym okresie zdobyliśmy jeszcze jedną bramkę. Tym razem jednak była ona ze spalonego i nie została uznana przez sędziego.

Niestety przy dwubramkowym prowadzeniu w nasze szeregi wkradła się zbytnia pewność siebie co bardzo szybko wykorzystali gospodarze. W ciągu pięciu minut doprowadzili oni do wyniku 2:2. Najpierw bezpośrednio z rzutu wolnego zdobyli gola kontaktowego, a następnie po serii błędów naszej drużyny był remis 2:2. Nasz zespół jednak nie załamał się i w końcowych fragmentach pierwszej części gry bezpośrednio z rzutu wolnego gola zdobył Szymon Rogala. Była to bramka decydująca o wyniku tego spotkania, gdyż w drugiej części nie padły już gole.

Druga odsłona meczu nie była już tak ciekawa jak pierwsza. W tej części delikatną przewagę osiągnęli gospodarze, jednak w sytuacjach bramkowych padł remis 1:1. Nasz zespól miał wyśmienitą sytuacją po stałym fragmencie gry, kiedy to do piłki na 12 metrze dopadł Paweł Pęksa. Jednak zbyt szybki strzał spowodował, że na tablicy wyników było dalej 3:2. Nasi koledzy z Łęcznej mieli za to bardzo groźny strzał z rzutu wolnego, który po interwencji Mateusza Iwanka zatrzymał się na poprzeczce naszej bramki.

Kolejny mecz sparingowy rozegramy w Puławach.

Skład: Mateusz Iwanek - Mateusz Kotliński, Szymon Rogala, Piotr Lewin, Jakub Adamczyk - Daniel Piechnik, Paweł Pęksa, Wojtek Podsiadło, Dominik Piwowar - Tomek Zbytniewski, Michał Domański. Ponadto grali: Adrian Rola, Dawid Jaworski, Adrian Pikul, Jasiek Włodarczyk.