Statystycznie

• autor: Trener, 2011-12-25 14:11

Okres świąteczny sprawia, że często podsumowujemy minione 12 miesięcy. My zrobiliśmy to tuż przed świętami dlatego dziś zapraszamy do jesieni w liczbach.

Jak wiadomo statystyka nie kłamie, gdyż liczb nie da się oszukać. Więc podsumujmy zespół od strony matematycznej (nie bójcie się nie będziemy sprawdzać ocen z matmy :)).

Minionej jesieni odbyło się 45 spotkań, w których padło równo 300 bramek co daje średnią 6,66 na mecz. Odnotowano 22 zwycięstwa gospodarzy, 2 remisy i 21 zwycięstw gości. Najwięcej goli zdobył TOP (74), natomiast najwięcej straciła drużyna Huraganu (69). Nasz zespół rozegrał 9 spotkań (5 zwycięstw i 4 porażki), zdobyliśmy 18 goli, a straciliśmy 20.

Teraz przeanalizujmy statystyki naszych zawodników. Dwóch graczy nie opuściło boiska nawet na minutę. Po 720 minut gry zaliczyli Szymon Rogala i Paweł Pęksa. Tuż za nimi znalazł się Maciek Białek (700 minut) oraz Piwowar Dominik (676). Nie oznacza to wcale, że tylko Szymon i Paweł grali pełne spotkania. Średnią 80 minut na mecz ma również Piotrek Lewin jednak on w ostatniej kolejce zagrał w drużynie młodszej co powoduje, że u nas rozegrał 8 pełnych spotkań. Patrząc na średnią to oprócz Szymona, Pawła i Piotrka (80 minut na mecz) wysoką mają: Mateusz Iwanek i Maciek Białek (po 78 minut), Daniel Piechnik (77), Wojtek Podsiadło i Dominik Piwowar (po 76).

Minionej rundy nie mieliśmy wybijającego się strzelca co dobrze świadczy o drużynie (nie jesteśmy zależni od jednego gracza). Najwięcej bo po 5 goli zdobyli Paweł Zieliński i Paweł Pęksa. Oprócz nich bramki zdobywali: Dominik Piwowar (3), Wojtek Podsiadło i Adrian Pikul (po 2) oraz Tomek Zbytniewski (1 bramka). Ciekawostką tutaj jest postawa Adriana Pikula, który dołączył do nas w połowie września (wcześniej grał w GKS Niedźwiada) i rozegrał tylko 141 minut (w 6 meczach), a strzelił dwa gole (zdobył bramkę już w pierwszym swoim meczu po przebywaniu na boisku przez klika minut).

Aby zdobywać bramki są potrzebni również zawodnicy asystujący. Tutaj najwięcej asyst zaliczył Szymon Rogala (3 asysty), natomiast po dwie mają: Dominik Piwowar, Paweł Pęksa i Paweł Zieliński. W taki sposób najwięcej punktów w systemie kanadyjskim (asysty plus bramki) zdobyli Paweł Zieliński i Paweł Pęksa (po 7 pkt), na trzecim miejscu znalazł się Dominik Piwowar z 5 punktami.

Na koniec trochę zabawy. Przez całą rundę zawodnicy byli oceniani. Najwyższą średnią uzyskał Dominik Piwowar (7,39 pkt), na drugim miejscu Paweł Pęksa (7,24 pkt), a na trzecim Szymon Rogala (7,11). Powyżej średniej 7,00 uzyskało jeszcze dwóch graczy: Daniel Piechnik (7,04) oraz Szymon Mazurek (również 7,04, ale on był, oceniany tylko w 3 spotkaniach-24 głosy).

Na podstawie ocen w każdym meczu system futbolowo.pl wyłaniał zawodników meczu. I tak dwa razy na takie miano zasłużył Dominik Piwowar, natomiast pozostali gracze nagrodzeni byli jednokrotnie, a byli to: Szymon Rogala, Wojtek Podsiadło, Maciek Białek, Michał Kowalczyk, Paweł Zieliński i Paweł Pęksa.

Wszystkim zawodnikom należą się jednak gratulacje, bo zespół to wszyscy i Ci którzy graja wszystkie mecze i również te osoby, które zaliczyły symboliczne minuty. Na sukces składa się cała drużyna.

P. S. Chciałbym również, abyście zastanowili się nad najładniejszą bramką jaką zdobylismy. Według mnie był to gol Pawła Pęksy z meczu z Płomykiem (uderzenie tuż sprzed pola karnego w samo okienko). Jednak może macie inne propozycje (padały ładne gole z rzutów wolnych). Swoje propozycje i uwagi zamieszczajcie w komentarzach.