Zaczynamy nowy sezon

• autor: Trener, 2011-07-02 11:40

W świecie piłkarskim podobnie jak w szkole wyznacznikiem czasu nie jest rok kalendarzowy (styczeń-grudzień), a okres trwania sezonu. W naszym kraju trwa on od 1 lipca do 30 czerwca.

Tak więc możemy od piątku mówic oficjalnie, że rozpoczynamy nowy sezon już po raz czwarty. Od teraz nasza grupa według nazewnictwa PZPN jest trampkarzem starszym (C1-to oznaczenie UEFA). Jeśli chodzi o przepisy gry dla tej kategorii wiekowej to nie zmieniają się one poza czasem gry. Od tego sezonu mecz trwac będzie 2 X 40 min. Jaka będzie nasza liga? Tego nie wiemy. Od wielu lat mówi się o łączeniu dwóch grup trampkarzy (północnej i południowej), byc może LZPN zmieni formę rozgrywek. Jednak nie to jest najważniejsze. Ważne, żeby trwał rozwój piłkarski każdego z nas.

W tym nowym sezonie z pewnością mamy dwa cele. Po pierwsze zagrac w defensywie przynajmniej tak jak w sezonie ubiegłym, a po drugie poprawic skutecznośc. Przy spełnieniu tych dwóch celów z pewnością nasze wyniki będą o wiele lepsze. Do naszego zespołu dołączył Paweł Pęksa, który do tej pory występował w zespole starszej grupy. Jest to bardzo dobry gracz, który może występowac w roli środkowego pomocnika jak również stopera. Niestety nie zagra u nas Krystian Łotys, który po półtora roku występów w naszym zespole postanowił wrócic do swojego klubu.

Nasze przygotowania do rundy jesiennej rozpoczynamy 25 lipca (pierwszy trening o godz. 17:00), po tygodniu treningów w Lubartowie wyjedziemy na 10-cio dniowy obóz do Kozienic. Po obozie do ropoczęcia rozgrywek pozostaniemy na własnych obiektach. W tym czasie rozegramy oczywiście szereg sparingów o któych będziemy informowac na bieżąco. W połowie sierpnia zaplanowany jest również kolejny Wakacyjny Turniej o Puchar Starosty Lubartowskiego, którego będziemy organiazatorem. Tak więc rozpoczynamy sezon 2011/2012!!!